Prijem za najuspješnije učenike/ce

U prostorijama Gradske vijećnice Grada Pregrade gradonačelnik, Marko Vešligaj ugostio je najuspješnije učenike pregradske osnovne, srednje i glazbene škole. Riječ je o učenicima/cama koji su u protekloj školskoj godini ostvarili uspješne rezultate na državnim, županijskim i međunarodnim natjecanjima. Gradonačelnik se obratio učenicima sa ponosom i zadovoljstvom na ovako dobrim rezultatima na različitim natjecanjima kao i natjecanjima iz različitih područja te im za uložen trud i znanje uručio simbolične nagrade. Na prijmu učenika  prisustvovale su i zamjenica gradonačelnika, Gordana Križanec Ružić i pročelnica Upravnog odjela za opće poslove i društvene djelatnosti, Ksenija Ogrizek.

Nagrade su dodijeljene slijedećim učenicima/cama:

Osnovna škola Janka Leskovara:

Mario Vdović- 3. mjesto na državnom natjecanju Sigurno u prometu,

Kim Karničar, Luka Horvat, Blaž Jurak-   među 10% najboljih na međunarodnom natjecanju iz matematike

Marta Hercigonja- 2. mjesto na županijskom natjecanju iz Geografije

Marija Valić, Franko Gretić, Leo Filipčić, Karlo Vešligaj - osmaši koji su tijekom svih 8 godina postigli odličan uspjeh.

Srednja škola Pregrada

Državna natjecanja:

Ponos domovine

- Karlo Ivanjko, 4. razred, ekipno natjecanje, 1. mjesto te županijsko natjecanje iz geografije 2 mjesto, te državno 8. mjesto

- Edi Rogina, 4. razred, ekipno natjecanje, 1. mjesto

Eko kviz Lijepa naša

- Eva Horvat, 1. razred, ekipno natjecanje, 2. mjesto

- Bruna Horvat, 4. razred, ekipno natjecanje, 2. mjesto

Županijska natjecanja:

Geografija:

- Sara Cesarec, 1. razred  - 3. mjesto

- Nikola Mrkus, 3. razred - 3 mjesto

- Tihomir Pavić, 3. razred – 3 mjesto

Fizika:

-  Anamarija Kantoci, 3. razred, 3. mjesto

Povijest: samostalni istraživački rad

-Tamara Škrinjar, 3. razred- 1. mjesto

-Petra Bosnar, 3.razred-1. mjesto

 Glazbena škola Pregrada

IME I PREZIME UČENIKA

INSTRUMENT

NATJECANJE

NAGRADA

DANIEL HALUŽAN

KLAVIR

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus u Križevcima

2. nagrada

DANIEL HALUŽAN

KLAVIR

Međunarodno natjecanje pijanista „Memorijal Jurica Murai“, Varaždin

3. nagrada

GABRIELA NEŽMAHEN

GITARA

Međunarodno gitarističko natjecanje „Poreč fest“ u Poreču

2. nagrada

MARTIN DRENŠKI

TRUBA

Međunarodno natjecanje „Woodwind&Brass“ u Varaždinu

1. nagrada

EMIL ŠPAC

TRUBA

Međunarodno natjecanje „Woodwind&Brass“ u Varaždinu

2. nagrada

LUKA HORVAT

SAKSOFON

Međunarodno natjecanje „Woodwind&Brass“ u Varaždinu

2. nagrada

BIEL SEBASTIA MUTIĆ

SAKSOFON

Međunarodno natjecanje „Woodwind&Brass“ u Varaždinu

priznanje

DOMINIK ZRINŠČAK

TUBA

Međunarodno natjecanje „Daleki akordi“ u Splitu

1. nagrada

FILIP STJEPAN HANŽEK

ROG

Međunarodno natjecanje „Daleki akordi“ u Splitu

2. nagrada

LARISA LEGČEVIĆ

HARMONIKA

Međunarodno natjecanje „Bistrički zvukolik“ u Mariji Bistrici

1. nagrada, 2. mjesto

LARISA LEGČEVIĆ

 

HARMONIKA

8. hrvatsko natjecanje za harmoniku, Daruvar

1. nagrada, 1. mjesto

DARIO TUĐINA

HARMONIKA

Međunarodno natjecanje „Bistrički zvukolik“ u Mariji Bistrici

2. nagrada, 10. mjesto

DIJANA ZUBIĆ

SOLO PJEVANJE

5. Međunarodno pjevačko natjecanje „Lav Mirski“ u Osijeku

2. nagrada

DARIO LJUBIĆ

SOLO PJEVANJE

5. Međunarodno pjevačko natjecanje „Lav Mirski“ u Osijeku

3. nagrada

VEDRAN BORŠIĆ

HARMONIKA

Međunarodno natjecanje harmonikaša „Zvezdane staze“, Kragujevac

1. nagrada

VEDRAN BORŠIĆ

HARMONIKA

8. hrvatsko natjecanje za harmoniku, Daruvar

1. nagrada

VEDRAN BORŠIĆ

HARMONIKA

Festival „Eufonija“ – II. internacionalni festival harmonike, Novi Sad

2. nagrada